fbpx
Aplikácia Kindle: praktická pomôcka k štúdiu jazyka

Aplikácia Kindle: praktická pomôcka k štúdiu jazyka

Dobrá kniha neoddeliteľne patrí k aktívnemu oddychu. Čítanie upokojuje, rozvíja našu slovnú zásobu a v neposlednom rade aj našu predstavivosť. Venujeme sa však tejto činnosti dostatočne? To je už celkom iná téma.

Čítanie ako také sa, v poslednom čase, stáva tak trochu luxusom. Nie z finančnej stránky, ale skôr zo stránky časovej. Nájsť si chvíľu, keď nás nebude nikto rušiť a nebudú nás prenasledovať ani naše povinnosti, je čím ďalej tým ťažšie. Je to iba otázka správnej logistiky? Čítať sa dá prakticky všade. Stačí vám na to váš mobilný telefón, tablet alebo iPod. Čítať knihy v anglickom jazyku, ktorý sa práve učíte, je spojenie príjemného s užitočným. Už počujem, ako mnohí namietate, že k tomu budete potrebovať slovník, a ten predsa nikto so sebou vláčiť nebude. A práve v tom je nám nápomocná súčasná technika.

kindle_screenJednou z najúspešnejších čítačiek elektronických kníh na zahraničnom trhu je, bezpochyby, Kindle od spoločnosti Amazon. Prvé zariadenie sa objavilo na trhu koncom roka 2007, odvtedy prešlo mnohými zmenami a vo svojej súčasnej forme sa stalo vážnym konkurentom tabletov. Firma Amazon zašla ďalej a vyvinula mobilnú aplikáciu pre rôzne operačné systémy a platformy, aby nám umožnila čítať takmer všade. Primárnou funkciou tejto aplikácie je synchronizovať vaše zariadenia s čítačkou Kindle, aby ste mohli vždy pohodlne pokračovať v čítaní tam, kde ste práve skončili – paradoxne, mobilné aplikácie fungujú aj bez zakúpenej elektronickej čítačky. Stačí, ak si na Amazone vytvoríte vlastný účet.

Synchronizácia nie je jedinou výhodou tejto aplikácie. Môžete si v nej upraviť typ a veľkosť písma, nastaviť orientáciu obrazovky, vytvárať záložky, vyznačiť zaujímavé pasáže, ktoré viete následne zdieľať so svojimi priateľmi, alebo si z nich robiť poznámky. Neodmysliteľnou súčasťou tejto vydarenej aplikácie je, samozrejme, výkladový slovník ako aj vyhľadávanie na Google.

Popri knihách tu nájdete množstvo zaujímavých časopisov a denníkov, Kindle si v pohode poradí okrem iných s formátmi MOBI, PDF, TXT, či DOC. Slovenské tituly by ste tu však hľadali márne. Tie skôr nájdete u konkurenta Kindle – v iBooks Store spoločnosti Apple, alebo u nášho najväčšieho internetového predajcu kníh, ktorý postupne sprístupňuje svoje publikácie aj pre tieto, už aj na Slovensku, rozšírené zariadenia.

Aplikáciu si môžete stiahnuť z nasledujúcich linkov:

google_play apple_store

Páčil sa vám tento článok? Podeľte sa s ním s vašimi priateľmi.

2 komentáre

  1. Kristina Autor 20 marca, 2014 (10:09 pm)

    Ako milovníčka kníh som dlho odolávala čítačkám. Nedávno som si však jednu kúpila a je to skvelá vec. Okrem čítania máte možnosť počúvať hudbu, audio knihy, hrať sudoku či šach. Slovníky sú výborné, ak čítate v cudzom jazyku. Jednoducho skvelá vec pre každého vášnivého čitateľa. 🙂

  2. Miroslava Autor 9 apríla, 2014 (11:46 pm)

    Zatiaľ som veľa kníh v anglickom jazyku neprečítala, no môžem s istotou povedať, že som to skúsila a začalo ma to baviť. Keďže moja úroveň angličtiny nie je profesionálna, vybrala som si na začiatok knižku, ktorá sa nečítala ťažko. Má názov: Out of my mind (Sharon M Draper) a môžem ju odporučiť. Veľmi silný príbeh (New York Times bestselling author), a tablet som nevedela odložiť. Dokonca som zabudla, že čítam v angličtine 🙂 Fakt odporúčam, knižka stojí necelých 5€, a stojí to za to.

Rubriky